У березні споживання пального зросло на 11%. Чи не виникне дефіцит на АЗС?
У березні українські автозаправні станції продали 658,7 млн л пального, що на 10,7% більше, ніж було реалізовано у лютому, повідомляє аналітична агенція "НафтоРинок«.
Збільшення реалізації у березні торкнулося всіх українських областей. Найсуттєвіший приріст відбувся на Закарпатті, де обсяг продажів пального збільшився на 19,1%, а також на Сумщині та Хмельниччині з приростом 15,5% та 15,0% відповідно.
Лідерами за споживанням пального у березні виявилися Київська область та місто Київ, а також Дніпропетровська, Львівська та Одеська області.
Найменший «пролив» відбувся на АЗС Херсонської, Донецької, Запорізької, Сумської та Тернопільської областей.
Загалом за І квартал 2024 р. АЗС продали 1,9 млрд л пального, що на 0,3% більше, ніж за аналогічний період 2023 р. У грошовому еквіваленті показники також збільшились: з 80,9 млрд грн в І кварталі 2023 р. до 85,2 млрд грн (+5,3%) в І кварталі 2024 р.
Загальна кількість ліцензій з роздрібної торгівлі пальним станом на кінець березня 2024 р. в Україні складала 6953 одиниць. Це на 61 одиницю менше, ніж місяцем раніше та на 104 більше, ніж у березні 2023 року.
Чи вистачить пального всім?
З чим може бути пов’язаний такий стрибок споживання, та чи є достатні запаси в операторів ринку (аби знову не стикнутися з дефіцитом) ми запитали в Олександра Сіренка — аналітика «НафтоРинку»:
"Показники березня в цілому не такі райдужні, з огляду на падіння продажу пального населенню (некомерційним споживачам)) в січні-лютому. Оператори кажуть, що зниження обсягів продажу взимку — це наслідок мобілізаційних процесів, чоловіче населення стало менше їздити. Зроблю акуратний прогноз, що наслідком законодавчих змін стане подальше зниження споживання пального на АЗС фізособами у найближчі два місяці. Тож за таких обставин дефіциту пального виникнути не повинно".
Підпишіться на телеграм-канал Інституту досліджень авторинку, щоб отримувати інформацію першими, без реклами та спаму.