За інформацією Прикордонної варти Польщі, сьогодні (12 травня 2025 року) на пункті пропуску «Дорогуськ» (з українського боку — «Ягодин») може розпочатися акція протесту польських перевізників — передає ДПСУ.
У разі блокування, пропуск вантажівок буде здійснюватися вкрай повільно — лише один автомобіль на годину у кожному напрямку. Виняток — гуманітарні вантажі та пасажирські автобуси, які пропускатимуть без обмежень.
- Перевіряйте авто до купівлі за VIN-кодом за допомогою CEBIA!
Попередньо акція може тривати до чотирьох місяців. Наразі рух на напрямку «Ягодин—Дорогуськ» відбувається у штатному режимі, однак водіям варто враховувати ризики затримок.
Це може суттєво вплинути на доставлення автомобілів автовозами з європейських портів (зокрема — авто, імпортованих із США), а також на постачання машин, придбаних безпосередньо в Європі. Учасникам авторинку варто уважно стежити за оновленнями й за можливості враховувати альтернативні логістичні маршрути.
Більше подробиць
Щодо причин початку акції — вони не надто однорідні, і мають певний політичний контекст. Ось які вимоги висуває організація KOPiPT, яка координує цю акцію протесту:
- Відновлення системи дозволів для українських перевізників, що була скасована ЄС після початку війни;
- Виключення порожніх вантажівок з ЄС з електронної черги на українському кордоні;
- Скорочення термінів оплати за послуги перевезення;
- Посилення контролю за дотриманням транспортного законодавства, зокрема пакету мобільності ЄС
- Фінансова компенсація з боку ЄС для польських транспортних компаній
- Обмеження доступу українських фірм до внутрішнього ринку ЄС через демпінг цін.
Однак окрім цих тез, у заявах представників KOPiPT є й такі, де простежується ідеологічне наповнення протесту:
"Протест — це маніфест проти Брюсселя та його всевладдя, проти втрати суверенітету. Ми виступаємо проти інтересів брюссельської та київської олігархії й хочемо повернути керованість польської держави." KOPiPT — FB.
Такі формулювання свідчать про перехід протесту з суто економічної площини в політичну, що може ускладнити діалог на рівні урядів.
- Підпишіться на телеграм-канал Інституту досліджень авторинку, щоб отримувати інформацію першими, без реклами та спаму.