Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів в Україні у вересні й визначили Топ типів та марок у трьох сегментах напівпричепів: імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових.
Динаміка ринку напівпричепів
Оскільки сегмент сідлових тягачів у вересні не продемонстрував зростання (точніше — навпаки, обсяги ритмічно зменшуються), подібна картина спостерігається й у пов’язаному сегменті напівпричепів. Протягом минулого місяця українці придбали 1,6 тисячі нових та вживаних напівпричепів. Це на 47,8% менше, ніж за аналогічний період минулого 2023 року, і також на 23,6% менше відносно результатів серпня-2024.
За окремими підсегментами динаміка торгів напівпричепами виглядає наступним чином (у порівнянні минулий місяць до місяця перед ним, М-М, та минулий місяць до аналогічного місяця минулого року, Y-Y):
- Внутрішні перепродажі: −23% M-M, −36% Y-Y
- Імпорт вживаних: −21% M-M, −59% Y-Y
- Імпорт нових: −40% M-M, −67% Y-Y
- Вироблені в Україні: +13% M-M, −53% Y-Y
За підсумками вересня 63,6% усіх напівпричепів купили на внутрішньому ринку (1010 угод). Із-за кордону привезли 479 вживаних напівпричепів, що склало 30,2% від загального обсягу.
Новими придбали 6,2% напівпричепів (99 шт.). З цього числа 18 виготовили в Україні, а решта 81 шт. були імпортовані новими із-за кордону.
Найпопулярніші напівпричепи на внутрішньому ринку
Серед виробників лідером на внутрішньому ринку напівпричепів залишається німецький Shmitz — їх було куплено 255 шт.
Друге і третє місця зайняли також німецькі бренди — Kögel (114 шт.)та Krone (99 шт.) відповідно.
Найпопулярніші вживані напівпричепи, привезені з-за кордону
Першою в переліку найпопулярніших вживаних напівпричепів, привезених з-за кордону, вкотре стала марка Shmitz з підсумком 194 перших реєстрації.
Друге місце посіла продукція Krone (75 шт.). На третьому місці розташувався Kögel (34 шт.).
- Підібрати та доставити напівпричіп з Європи вам допоможе компанія West Auto Hub.
Найпопулярніші нові напівпричепи
Рейтинг виробників нових напівпричепів надалі очолює німецький Shmitz (36 шт.). Друге місце цього разу у продукції Bodex (16 шт.), третє ділять (за кількістю) Wielton та TAD, кожен з яких був проданий у кількості по 7 шт.
- Потрібно більше інформації про український авторинок? — Звертайтесь до Інституту досліджень авторинку!
Підпишіться на телеграм-канал Інституту досліджень авторинку, щоб отримувати інформацію першими, без реклами та спаму.