Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстраційних операцій у липні 2024 року та визначили, який стан справ на ринку вживаних легковиків в Україні.
Протягом липня сумарно зафіксовано 125,7 тис. перших реєстрацій та угод купівлі-продажу всередині країни, укладених щодо вживаних легкових автомобілів. Це на 24,1% більше, ніж за аналогічний період минулого 2023 року, та на 6,7% більше, ніж у червні-2024.
Переважають угоди купівлі-продажу на внутрішньому ринку: 83,8% легковиків з пробігом було придбано (частина — просто переоформлено на інших близьких осіб) всередині країни. У кількісному вираженні це 105,3 тис. Частка імпорту авто з пробігом із-за кордону склала 16,2%, або 20,3 тисячі.
Внутрішні перепродажі
На внутрішньому ринку впродовж липня сервісні центри МВС зареєстрували 105,3 тис. угод купівлі-продажу вживаних легковиків. Це на 27,2% більше у порівнянні з липнем 2023 року, та на 6,3% більше, ніж було у червні-2024. Після нещодавніх статистичних «рекордів», спричинених «переписуванням» автотранспорту у зв’язку з набуттям нових правил мобілізації (вилучення на потреби ЗСУ) машин у приватних власників, видно як обсяг перереєстрацій повертається до більш звиклих показників.
Проте ці числа досі не є «чистою статистикою», оскільки паралельні індикатори показують, що ще не всі операції торгові — «переписування» тривають. Наприклад, кількість офіційно подарованих легковиків у липні склала 3,4 тис., що більше, ніж за весь 2023 рік, коли таких операцій було зафіксовано сумарно 3,2 тис. Водночас динаміка нормалізації показників підказує, що невдовзі частка автомобілів, які змінили юридичного власника без фактичного продажу, наближатиметься до нуля.
- Каталог автомобілів у наявності від West Auto Hub
Найбільше реєстраційних операцій на внутрішньому ринку зафіксували у Київській області (31,5 тис.) та місті Києві (12,4 тис.).
На третьому місці Дніпропетровська область (8,5 тис.), Львівська на четвертому з підсумком 8,2 тис., на п’ятому — Одеська з результатом 7,3 тис. угод купівлі-продажу, зареєстрованих сервісними центрами МВС.
Найменшу кількість угод уклали в регіонах, території яких частково тимчасово окуповані чи де ведуться активні бойові дії: у Херсонській (447 угод) та Донецькій (831 угода) областях. Також до регіонів з найменшою кількістю перепродажів вживаних авто увійшли Чернігівська (2167 угод), Кіровоградська (2226 угод) та Миколаївська (22459 угод) області. Щодо активності територіальних сервісних центрів МВС Луганської області — цього разу у звітах знову нулі.
Імпорт вживаних легковиків
Привезених із-за кордону вживаних легкових машин у липні 2024 року на першу реєстрацію було подано 20,3 тисячі. На відміну від попереднього розділу, у сегменті «пригону» не відбувалося значних стрибків чи просідань — не більше, ніж природні коливання обсягів у звиклих межах. Зокрема, такий показник на 10,2% більший, ніж був у липні-2023, також дещо більший, ніж був місяцем раніше — на 8,3%.
Як і минулого місяця, найактивніше реєстрували пригнані із-за кордону вживані легковики на Львівщині (2,8 тис. перших реєстрацій.), в місті Києві (2,3 тис.) та Київській області (1,6 тис.).
Також до п’ятірки найактивніших регіонів увійшли Рівненська (1,4 тис.) та Дніпропетровська (1,2 тис.) області.
Найменше «свіжопригнаних» автомобілів поставили на облік у Херсонській (27 шт.), Донецькій (55 шт.), Миколаївській (269 шт.), Кіровоградській (280 шт.), та Запорізькій (315 шт.) областях.
Варто зазначити, що під кількістю імпортованих автомобілів мається на увазі кількість перших реєстрацій, проведених сервісними центрами МВС. Зазвичай між доставленням автомобіля, митним оформленням, виконанням інших формальностей та першою державною реєстрацією збігає певний час — від кількох днів до кількох місяців.
- Потрібне «свіжопригнане» авто? Замовити його можна у надійного партнера ІДА — компанії West Auto Hub.
Підпишіться на телеграм-канал Інституту досліджень авторинку, щоб отримувати інформацію першими, без реклами та спаму.